Covid-19: Mizoram dinhmun Hripui vei 40 hmuh belh a ni

September 14, Thawhṭanni khan Mizoramah Covid-19 vei mi 40 hmuh chhuah a ni a, Mizorama hripui vei hmuh tawh zawng zawng chu mi 1,468 an ni. Nimin khan mi pali chhuahtir an ni thung.

Covid-19 vei Thawhṭannia hmuh chhuahte chu - ZMC laboratory-a RT-PCR hmanga hmuh mi 35, Lunglei Civil Hospital laboratory-a TrueNAT-PCR hmanga hmuh pakhat, Hnahthial Hospital-a TrueNAT-PCR hmanga hmuh mi pahnih, Rapid Antigen test (RAT) hmanga Lawngtlai district leh Khawzawla hmuh chhuah mi pakhat ve vete an ni.

Hetih lai hian, nimin khan Covid-19 vei zinga dam tawh mi pali chu chhuahtir an ni a; State Referral Hospital aṭangin pakhat leh Covid Care Centre, ITI Veng aṭangin mi pathum, civil mi vek an chhuak a ni.

Mizorama Covid-19 vei hmuh chhuah tawh mi 1,468 zinga mi 923 (62.87%) chu chhuahtir an ni tawh a, la chhuak lo mi 545 (37.13%) an awm. La chhuak lo zingah hripui vei tawh lo, negative tawh an awm nual bawk.

Covid-19: Mizoram dinhmun

(September 15, 2020; 5:00 P.M.)

DistrictPositivePositiveNegativeChhuak tawh zatmek zatleh tawhtawh

Aizawl 979463516516

Lunglei 12911118118

Siaha 3142727

Champhai 1721515

Kolasib 20732175103

Serchhip 1961313

Lawngtlai 3452929

Mamit 33102323

Saitual 11744

Khawzawl 4133

Hnahthial 4400

TOTAL 1,468545-923+923



Share this Post

Login to comment
No Comments