Covid-19 do nan DC-11 hnenah DMR department-in Rs. 7,53,81,592 an pe

Mizoram sorkarin Covid-19 donaa Disaster Management & Rehabilitation (DMR) department sum, district bawrhsap tin hnena a pek tawh leh pek tura a tihfel tawh chu Rs. 75,3,81,592 a ni; hetah hian quarantine-a awmte ei leh in senso atana an pek chhuah leh tur tihfel tawh Rs. 1,68,50,400 a tel.

DMR department hotute chuan, Covid-19 dona atana DC-te hnena sum an pek chu a kimchanga an hmanna an hriat loh thu leh, sum sênna a tam avangin DC-te an la indaih loa an rin thu an sawi.

DMR hotute sawi danin, Covid-19 dona atan district 11-ah ṭum thum sum an pe chhuak tawh a; an pek chhuah hunte chu March 25, April 21 leh June 2-ahte a ni.

DC-te'n DMR aṭanga sum an hmuh an hmanna tlangpui chu - quarantine centre-a awmte leh thawktute ei leh in te, quarantine centre chei ṭhatna te, DMR-in sum a pek chhuah hmaa an lo hman rulhna te, phai aṭanga lo hawte khung hran an nihna hmuna an mutna tur (mattress) leh thil dang leina te, volunteer-te lawmman te, hmai tuamna, hand sanitizer leh PPE leina te, lirthei hmannate leh thil ṭul dangte a ni.

DMR department hotute chuan, sum pek chhuah leh tur eng emaw zat a la awm tih sawiin, chu'ngte chu pek chhuah turin tihfel a nih tawh thu leh DC-te hnenah an pek chhuah thuai tur thu an sawi. Sum pek chhuah leh tur aṭanga 40% - Rs. 1,68,50,400 chu district 11-a quarantine centre-a awmte ei leh in atan a nih thu an sawi bawk.

District 11 bawrhsapte hnena sum an pek chhuah hmasak ber March 25, 2020-ah Rs. 1,24,98,000 pek a ni a, a vawi hnihna April 21-ah Rs. 77,77,000 leh a vawi thumna June 2-ah Rs. 3,82,56,192 pek chhuah a ni.

DMR-in sum a pek tawh leh pek leh tur zat

(Amount in rupees)

#DistrictMarch 25April 21June 240% pekTOTAL

leh tur

1.Aizawl27,10,00019,00,0001,66,60,76074,13,8402,86,84,600

2. Lunglei12,10,0009,00,00031,58,91215,38,88068,07,792

3.Siaha10,00,0007,00,00031,47,72016,98,48065,46,200

4.Champhai12,00,0007,00,00022,99,28011,99,52053,98,800

5.Kolasib12,10,00013,00,00047,69,0809,72,72082,51,800

6.Serchhip7,30,0005,00,00013,25,6406,83,76032,39,400

7.Lawngtlai14,55,0005,00,00027,10,04014,73,36061,38,400

8.Mamit12,90,0002,00,00021,18,8409,52,56045,61,400

9.Saitual5,86,0003,00,0008,14,6403,89,76020,90,400

10.Khawzawl5,56,0003,00,0007,01,2403,14,16018,71,400

11.Hnahthial5,51,00077,77,0005,50,0402,13,36017,91,400

TOTAL1,24,98,00077,77,0003,82,56,1921,68,50,4007,53,81,592




Share this Post

Login to comment
No Comments